^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

90-lecie

Tak świętowaliśmy 90-lecie Przedszkola

 

  

Obchody jubileuszu 90-lecia naszego Przedszkola rozpoczęły się uroczystym korowodem, w takt dźwięków wygrywanych przez Orkiestrę Miejską "Dębieńsko". W kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Leszczynach została odprawiona msza święta. Po niej, w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, w programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. W uroczystych obchodach jubileuszu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czewionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Iwona Flajszok, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Barbara Pifczyk-Suchy, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Rybniku Alicja Bartkowiak, Starsza Wizytator Delegatury w Rybniku Maria Szymanowska, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Czerwionce-Leszczynach Alicja Panfil, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czerwionce - Leszczynach Marzena Kulig, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, byli i obecni nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 1 „Promyczek” oraz zaproszeni goście.

 

Polonez – polski taniec narodowy w wykonaniu dzieci z grup: Stokrotki, Biedronki

  

Poniższy materiał jest częścią projektu, który został wyświetlony w dniu 17 maja 2019 roku w CKE w Czerwionce podczas obchodów jubileuszu 90-lecia przedszkola. 
Część I – historia przedszkola

 

  

Poniższy materiał jest częścią projektu, który został wyświetlony w dniu 17 maja 2019 roku w CKE w Czerwionce podczas obchodów jubileuszu 90-lecia przedszkola.                               Część II – Przedstawienie działalności przedszkola przez dyrektora Monikę Sobieską

 

  

Wywiad z Panią mgr Hanną Bukowiec, nauczycielem dyplomowanym z 35-letnim stażem z okazji Jubileuszu 90-lecia przedszkola.

 

 

Wywiad z Panią Urszulą Sęk, byłym pracownikiem przedszkola

z okazji Jubileuszu 90-lecia placówki.

 

   

 Wspomnienia Pana Krzysztofa Klucznioka, historyka, absolwenta przedszkola z okazji Jubileuszu 90-lecia placówki.

 

   

Taniec dworski  w wykonaniu dzieci z grupy Misie

 

 

Wypowiedzi osób związanych z przedszkolem z okazji Jubileuszu 90-lecia placówki.

 

 

Taniec Sweet Dance  w wykonaniu dzieci z grup: Słoneczniki, Przedszkolaczek

 

 

Polka Italiana w wykonaniu dzieci z grupy Jagódki

 

 

Trojak-taniec śląski w wykonaniu dzieci z grup: Stokrotki, Biedronki

 

Występ Claudii i Kasi Chwołka z okazji 90-lecia Przedszkola nr 1 "Promyczek" w Czerwionce-Leszczynach

 

Piosenka w wykonaniu dzieci z grup: Stokrotki, Biedronki

Orkiestra w wykonaniu dzieci z grup: Stokrotki, Biedronki

 

 

Krótkie refleksje wiceprzewodniczącego Rady Miasta Czerwionka-Leszczyny Pana Bogdana Knopika z okazji Jubileuszu 90-lecia przedszkola.

 

 

Laleczka z saskiej porcelany  w wykonaniu dzieci z grupy Kaczuszki

 

 

Jubileusz Promyczka- relacja w TVT 

 

 

Życzenia dla naszego przedszkola z okazji Jubileuszu 90-lecia od dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Promyczek 1 Rights Reserved.